KS Lublinianka-Wieniawa Lublin 2-7 MOTOR LUBLIN S.A.

Wyszukiwarka

Aktualności

Wysokie zwycięstwo Motoru.

• autor: MoToR_LbN, 2012-03-17 17:24

W dniu dzisiejszym, o godzinie 14.00 na stadionie przy ul. Leszczyńskiego 19 Lubelski Motor zmierzył się w meczu derbowym z KS Lublinianka-Wieniawa Lublin w ramach XIV kolejki I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. Spotkanie przebiegało pod dyktando podopiecznych Pawła Kamińskiego, którzy zwyciężyli aż 2-7. Bramki dla Motoru zdobyli : 4 Damian Szpak, 2 Michał Górniak, Patryk Czułowski.

Zanim spotkanie się rozpoczęło zawodnicy obu drużyn uczcili minutą ciszy pamięć niedawno zmarłego, wybitnego piłkarza Włodzimierza Smolarka. Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyli zawodnicy gospodarzy, jednak z biegiem czasu podopieczni Pawła Kamińskiego przejęli inicjatywę i stwarzali sobie wiele sytuacji pod bramką przeciwnika, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. Do czasu, w 20 minucie podanie od Michała Górniaka wykorzystał Damian Szpak i Motorowcy prowadzili 0-1. 10 minut później precyzyjnym strzałem w długi róg popisał się Michał Górniak i mieliśmy już 0-2. Goście nie zwalniali tempa i strzelili kolejnego gola. Po raz kolejny zabłysnął duet Górniak-Szpak, ten pierwszy asystował, a sytuację wykończył ten drugi. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i zawodnicy schodzi do szatni przy stanie 0-3.

Na drugą połowę Motor wyszedł w pełni skoncentrowany i nie dał się zaskoczyć, szybko zdobywając bramkę na 0-4. Autorem trafienia był Michał Górniak, który został doskonale obsłużony przez Szpaka. Nie trzeba było długo czekać i piłka po raz kolejny znalazła się w siatce podopiecznych Wojciecha Dąbały. Damian Szpak w sytuacji sam na sam minął bramkarza i z najbliższej odległości skierował piłkę do pustek bramki. Motor pewny zwycięstwa przeprowadził w 60 minucie 3 zmiany, za Bielaka wszedł Szyszka, za Skowronka - Parada, a za Małaja - Ociesa. O sporym pechu może mówić Sylwester Parada, który zaraz po swoim wejściu spowodował rzut karny do którego podszedł Michał Kasperek. Zawodnik Lublinianki-Wieniawy przegrał pojedynek z Pawłem Lipcem, jednak sędzia nakazał powtórkę rzutu karnego. Tym razem zawodnik gospodarzy był górą, jednak należy pochwalić bramkarza Motoru, który był bardzo bliski ponownego obronienia strzału. Podrażnieni stratą gola Motorowcy szybko odpowiedzieli, a strzelcem gola po raz czwarty w tym meczu Damian Szpak, który pokonał bramkarza z rzutu wolnego. W 70 minucie Motor przeprowadził kolejne 3 zmiany, za Gawłowskiego wszedł Czapla, za Skorka-Boruch, a za Górniaka-Podlecki. W 75 minucie gospodarze zdobyli swojego drugiego gola. Po wrzutce z prawej strony, do piłki dopadł niepilnowany Patryk Stadnicki i przepięknym strzałem umieścił piłkę w bramce. W 80 minucie Motor podwyższył prowadzenie na 2-7, a autorem bramki Patryk Czułowski, który kapitalnym uderzeniem pokonał bramkarza. Wynik do końca nie uległ zmianie i z 3 pkt cieszyć mogli się Motorowcy.

Wynik : KS Lublinianka-Wieniawa Lublin 2-7 Motor Lublin S.A.

Bramki: Michał Kasperek, Patryk Stadnicki - 4 Damian Szpak, 2 Michał Górniak, Patryk Czułowski

Motor Lublin S.A: Paweł Lipiec - Mateusz Bielak (60' Rafał Szyszka), Jakub Flak, Tomasz Gawłowski (70' Mateusz Czapla), Michał Skorek (70' Rafał Boruch) - Damian Szpak, Dawid Skowronek (60' Sylester Parada), Patryk Czułowski, Damian Gawron - Michał Górniak (70' Mirosław Podlecki), Patryk Małaj (60' Paweł Ociesa)

KS Lubliniaka-Wieniawa Lublin : Mateusz Sędzielewski - Paweł Mierzwa, Hubert Sulowski, Paweł Kostrzewski, Mateusz Dylon - Marcin Gil (75' Michał Rudziński), Michał Kasperek, Maciej Maryńczuk (55' Andrzej Kozak), Kamil Cękała, Patryk Stadnicki - Karol Banachiewicz